ساخت بزرگترین ساختمان مسکونی جهان توسط دانفوس

دانفوس در پروژه ساخت بزرگترین ساختمان مسکونی جهان با مصالح ساختمانی متداول و فناوری های کارامد موجود حضور دارد.

به‌گزارش باشگاه در و پنجره و نما به‌نقل از پایگاه خبری معماری و نما، بزرگترین ساختمان مسکونی جهان؛ این پروژه ، کار ساخت یک خانه چهارطبقه را به عنوان یک مرکز سنجش و آزمایش فناوری های انرژی دانفوس می بیند. هدف، رسیدن به بالاترین گواهی نامه پایداری برای یک ساختمان مسکونی با آجر و بتون است.

بزرگترین ساختمان مسکونی جهان

کارفرمای این پروژه بنیاد Bitten & Mads است که در سال ۱۹۷۱ توسط بنیان گذار دانفوس تاسیس شده است. هدف از تاسیس شرکت، بخشی از تغییر نسلی در دانفوس با هدف تقویت این مجموعه برای آینده بوده است.

ساختمان جدید دانفوس هاوس نام دارد و برای رقابت در سال ۲۰۲۳ برنامه ریزی می شود. هدف این پروژه نزدیک شدن به شرایط بدون CO2 و رسیدن به گواهینامه پلاتینیوم DGNB – بالاترین گواهی پایداری تحت استاندارد جهانی DGNB است. تا امروز فقط ۱۲ ساختمان مسکونی در جهان توانسته اند.

به منظور تعیین توازن مناسب، دانفوس هاوس یک سیستم گرمایش مرکزی و غیرمتمرکز خواهد داشت. ساختمان همچنین گرمایش و سرمایش از کف به ترتیب از گرمایش شهری و سرمایش فاضلابی دارد. به علاوه، ساختمان یک خانه هوشمند است که همه اجزای آن با همدیگر در ارتباطند. همچنین برنامه ای برای نصب Leanheat دانفوس در نظر گرفته شده که از هوش مصنوعی ب پایش و کنترل دمای ساختمان استفاده می کند. به علاوه، دانفوس هاوس از نظر فناوری مجهز به شفت های فنی است که به روزکردن همه تاسیسات و برنامه ها را امکان پذیر می سازد.

منبع : مجله ی در و پنجره نما

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + ده =

To top