کارن ماشین

خلق می کنیم، پس هستیم ...

هر آنچه درباره درو پنجره دوجداره باید بدانیم(برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید)

هر آنچه درباره درو پنجره دوجداره باید بدانیم(برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید)

 

تاریخچه در و پنجره دوجداره

تاریخچه در و پنجره دوجداره ، به سال 1960 در اروپا بازمی گردد. تولید در و پنجره های دوجداره از سال1960 در کشورهای اروپایی آغاز شد ، به علت اینکه این نوع در و پنجره ها مزایایی زیادی دارند مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفت. در ایران اولین بار در اواخر دهه 50 واحد تولید پروفیل و ساخت در و پنجره پی وی سی احداث شد. با توجه به نیاز کشور به واحدهای مسکونی، تجاری و اداری و اهمیت به کارگیری مصالح مناسب و همچنین تأثیر بسیار زیاد پنجره های پی وی سی با شیشه دوجداره در کاهش مصرف انرژی و عوارض خاص، هم اینک ایجاد واحدهای تولید پروفیل U.P.V.C و ساخت در و پنجره های U.P.V.C و شیشه های دوجداره موردتوجه قرار گرفته است.

 

مزایای پنجره دوجداره

تنوع در طرح و رنگ و مقاومت در برابر شرایط جوی متفاوت

بهترین میزان دید بدون مزاحمت فریم

عایق در برابر گرد و خاک، سرما و گرما

غیرقابل اشتعال و قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست به دلیل ساختار خاص شیمیایی

صرفه جویی قابل توجه در میزان مصرف انرژی به علت درزبندی کامل،عمر و دوام زیاد

عایق بسیار خوب در برابر انتقال گرما و سرما

رنگ ثابت و ماندگار (عدم نیاز به رنگ آمیزی

بدون پوسیدگی و خوردگی

سازگاری با هر نوع شرایط جوی

عدم وجود لرزش و انتقال صدا در شرایط وزش باد

نظافت آسان

 

معایب پنجره دو جداره

عدم مقاومت خمشی و کششی لازم

بازیافت نشدن مواد اولیه به صورت مناسب

نداشتن تنوع در رنگ

سنگین تر بودن نسبت به آلومینیوم به علت استفاده از تقویت کننده ها

دشواری تعمیر و اصلاح پنجره های یو پی وی سی و …

 

 

درب و پنجره دوجداره

شامل یک چهارچوب پروفیل می باشد که از اتصال دو یا چند شیشه به صورت موازی )دو جداره و یا چند جداره ) بر روی آن حاصل می گردد. بین آن گاز آرگون تزریق می گردد و معمولا ضخامت هر دو شیشه (بین 3 تا 12 میلیمتر ) برابر می باشد.

 

تجهیز و راه اندازی کارگاه درب و پنجره دو جداره:

جهت راه اندازی کارگاه درب و پنجره توجه به چندین موضوع الزامی می باشد

-فضای کارگاهی مورد نیاز

-هزینه در نظر گرفته شده برای تجهیز کارگاه

-خرید دستگاههای مورد نیاز جهت تولید درو پنجره دوجداره )دستگاه مونتاژ درب و پنجره شامل جوش، برش ،کپی فرز، مولین و زهواربر)

-بهره گیری از نیروی انسانی مورد نیاز جهت کار با دستگاه

-خرید مواد اولیه مانند پروفیل ، زهوار و …

 

UPVC چیست؟
UPVC مخفف کلمات (Unplas PolyVinyl Chloride) می باشد. اصلی ترین ماده تشکیل دهنده پروفیل یو پی وی سی (PolyVinyl Chloride ) است . این ماده حدود ۸۵ در صد ترکیب آمیره اولیه تولید پروفیل UPVC را تشکیل می دهد .

علاوه بر این ماده ، مواد افزودنی دیگری نیز جهت ایجاد خواص مورد نیاز به ترکیب اضافه می شود که عدم وجود آنها یا تغییر میزان بکار رفته در فرمولاسیون می تواند محصول نهایی ساخته شده را به شدت تحت تاثیر قرار دهد

مراحل تولید و مونتاژ درب و پنجره

1-طراحی توسط نرم افزارهای تخصصی

گام اولیه جهت تولید و ساخت درو پنجره دوجداره ، طراحی نقشه تولید در و پنجره دوجداره می باشد که با توجه به ابعاد داده شده (توسط پرسنل اندازه گیری میشود) توسط نرم افزار طراحی درب و پنجره انجام خواهد شد. خروجی نرم افزار تمامی اطلاعات درباره برش بهینه پروفیل یو پی وی سی ، زوار درو پنجره ، ابعاد شیشه دوجداره یا سه جداره، لیست یراق آلات مورد نیاز، ابعاد توری در صورت نیاز  و سایر موارد مورد نیاز را در اختیار ما قرار می دهد. در نهایت گزارش خروجی نرم افزار در قالب نقشه به واحد تولید ارجاع داده میشود.

2- برش پروفیل ها بر اساس اندازه ها توسط دستگاه برش پروفیل

اولین دستگاه مورد استفاده برای تولید ، دستگاه برش پروفیل است که برای سهولت در انجام کار سرعت کار و دور ریز کمتر پروفیل بهتر است از نرم افزارهای تولید درب و پنجره استفاده کنیم .در ابتدای روند تولید، پرسنل خط تولید با توجه به این گزارش پروفیل یو پی وی سی و زوار درب و پنجره دوجداره را به صورت فارسی بر برش می دهند. برش پروفیل میتواند بصورت برش عمود و یا برش زاویه دار باشد

دستگاههای برش هم در مدلهای برش تکسر ، برش دوسر و برش چهار سر قابلیت تولید دارند.همینطور زمانی که مشتری فضای کافی برای قراردادن دستگاهها نداشته و یا میزان سفارشات کم بوده و یا در ابتدای راه اندازی کارگاه می باشد میتواند از دستگاه برش رومیزی استفاده نماید.

3-ایجاد محفظه های تخلیه آب و ایجاد سوراخهای دستگیره ها و لولاها توسط دستگاه کپی فرز

بعد از برش پروفیل، با استفاده از دستگاه کپی فرز یا سه کاره شیار ، آبراهه و سوراخ دستگیره را روی پروفیل ایجاد میکنیم .شیار آب برای هدایت آب به بیرون و سوراخ دستگیره برای یراق بندی روی پنجره یو پی وی سی ایجاد می شود.

4-جوش دادن پروفیلها توسط دستگاه جوش

در این مرحله پروفیلهای یو پی وی سی با استفاده از دستگاه جوش به یک دیگر متصل می شود که یک چهارچوب با زاویه ۹۰ درجه تشکیل می دهد.

دستگاه جوش در مدلهای جوش تکسر،جوش دو سر و جوش چهار سر در بازار موجود هستند که با توجه به حجم سفارش در طی روز کاری و همینطور میزان هزینه در نظر گرفته شده میتوان مدل مورد نظر را خریداری کرد.

5-برش و نصب مولین ها توسط دستگاه مولین

در هنگام جوش پروفیل، هم زمان عملیات برش و سایش قسمت انتهای پروفیل مولیون به وسیله دستگاه مولیون زن آغاز می شود. این پروفیل به عنوان تقسیم کننده در درب و پنجره دوجداره استفاده می شود و عموما در داخل چهارچوب کار می شود. بعد از تمیزکاری محل جوش پروفیل، پروفیل مولیون با استفاده از بست مولیون به داخل پنجره دوجداره پیچ می شود.

6- تمیز کردن زائده های ناشی از جوش در محل گوشه ها توسط دستگاه تمیز کن

در محل اتصال گوشه پروفیل، به دلیل حرارت دستگاه جوش، مقداری ضایعات ایجاد می شود که توسط دستگاه تمیزکن بدون آسیب رساندن به نقاط اتصال از پروفیل جدا می شود.تمیز کردن زائده ناشی از جوش میتواند هم توسط دستگاه تمیز کن صورت گیرد و هم با استفاده از کاردک و تیغچه به صورت دستی

7- نصب درزگیرهای لاستیکی یا همان گسکت

نتیجه نهایی این مراحل برای تولید و ساخت پنجره دوجداره ، چهارچوب کامل فریم و لنگه های بازشو می باشد که لاستیک (گسکت تی پی ای و ای پی دی ام) را در شیار پروفیل جایگذاری می کنیم. این لاستیک نقش عایق بندی و آب بندی پنجره دوجداره را بر عهده دارد و کیفیت جنس آن در عایق بندی بسیار موثر است.

8- نصب یراق آلات و تحویل پنجره

مرحله پایانی در تولید و ساخت پنجره دوجداره ، مونتاژ یراق آلات با جایگذاری شابلون می باشد که توسط پرسنل مونتاژ لولاها، اسپانیولت و دستگیره ها روی درب و پنجره دوجداره نصب می شود و فرایند تولید با رگلاژ پایان می یابد

 

عملکرد دستگاههای یو پی وی سی:

دستگاه جوش تک سر
دستگاه جوش پروفیل جهت جوش دادن گوشه های پروفیل یو پی وی سی بعد از برش کاری پروفیل upvc می باشد که برای ساخت چارچوب و ساخت لنگه به کار می رود

روند جوش در زوایای 54 درجه و 180 درجه انجام گیرد
توانای جوش 0.2 میلی متر مناسب برای پروفیل های رنگی و پروفیل های سفید لمینیت شده
تنظیم دمای ذوب پروفیل و زمان جوش به صورت دیجیتالی قابل تنظیم است
گرمایش دهی همگن جوشی با ماندگاری بالا
توانایی اسان برای تمیز کردن صفحه جوش
استفاده طولانی مدت از تفلون و سیستم تعویض آسان
روند جوش کاری توسط پدا

دستگاه برش تکسر

برش پروفیل آلمینیوم و پروفیل یو پی وی سی می باشد. این نوع خط برش یو پی وی سی حالت حرکت برش آن از زیر به بالا می باشد و توانای نصب تیغه تا حداکثر قطر 450 میلیمتر را دارد و در رده بندی انواع دستگاه برش پروفیل یو پی وی سی قرار می گیرد.

دستگاه کپی فرز

این نوع دستگاه کپی روتور پروفیل یو پی وی سی ایلماز جهت سوراخ کاری پروفیل  upvc برای جای گذاری یراق آلات یو پی وی سی از طریق شابلون راهنما و جای گذاری راه تخلیه آب و دستگیره پنجره است و این نوع دستگاه در طبقه بندی ماشین آلات آبراه زن و شیار زن یو پی وی سی قرار می گیرد.

 

 دستگاه مولین زن upvc                                   

تراش و فرزکاری انتهای پروفیل های میانی یو پی وی سی

سهولت برای فرزکاری پروفیل با زاویه های مختلف

سیستم گرفتن قطعه به صورت پنوماتیک

تک محور جهت یک ست تیغچه برش

کارکرد سریع و آسان به دلیل امکان تعویض آسان تیغچه ها

دستگاه زهوار زن

طراحی شده برای برش پروفیل زهوار نصب شیشه با زاویه 45 درجه

دارای قالب پروفیل یونیورسال قابل تنظیم برای استفاده از پروفیل های متفاوت

مونتاژ آسان با استفاده از برش فارسی بر با تیغچه های اختصاصی (تیغچه کوچک) علاوه بر برش عادی

برای یک برش دقیق میزان ارتفاع تیغه ها قابل تنظیم می باشد

تثبیت پروفیل UPVC توسط قالبهای زهوار زیر و روی سیستم دستگاه  بدون نیاز به قالب زهوار پروفیل UPVC

به علت داشتن قالب قابل تنظیم برای استفاده از پروفیل های UPVC متفاوت  امکان تعویض آسان قالب ها

سیستم کار تمام اتوماتیک سیستم خطکش و نقاله

دارای استاپر پایه مدرج شده برای برش دقیق زهوار